Board & Staff

Board of Trustees

Executive Committee:

Chair
James Virost
Retired CFO, The Robbins Company

Vice Chair
John C. Scott
Senior Vice President & Regional Executive for the Institutional Real Estate Group of KeyBank National Association

Treasurer
Kevin Ubert
Chief Information Officer, Dawn Food Products, Inc.

Other Trustees:

Secretary
Matthew Ridings
Partner, Thompson Hine LLP

Past Chair
Peter Buerling
Retired Director, Records & Information Compliance at FirstEnergy

At Large Member
Amanda Smith, ESQ.
Attorney, Kastner Westman & Wilkins

Joseph Biber
Retired Chemist, Sherwin-Williams

Nicholas Biggar
District Director, Greater Cleveland Regional Transit Authority

Alex Clarke
President, Brechbuhler Truck Sales

Frederick Clarke
Founder and President, FWC LLC Consulting Services

Thomas Danford
Senior Relationship Strategist, PNC Wealth Management Group

Joey Glassco
Global Market Manager, Lubrizol Life Science

Samuel S. Hartwell
Principal, Austin Capital Partners

Christina L. Kmetko
Owner/President, Evergreen Consulting & Associates, LLC

Frank Mahnic Jr.
President, Frank Mahnic Jr. & Associates

Mike Ostrowski
President, Cleveland Monsters and COO of Franchise Operations, Cavaliers Operating Company, LLC

Diane Stevens Robinson
Interim President and CEO, Greater Stark County Urban League

Clarke Van Dyke
Business Consultant

Myron T. Vernis
Retired GM, Glenmoor Country Club

Russell Warren
Managing Director, EdgePoint

Staff

JOSEPH W. MAZUR
President and CEO

BOBBY DINKINS
Chief Operating Officer

GREG DOMZALSKI
Director of Finance

KELLY KOEHLER
Director of Events

CARL BENNETT III
Director of Operations

LISA BROWN
Director of Development

KATELYN GAINER
Director of Marketing and Communications

SANDI PHILLIPS
Development Manager

MAX CARMICHAEL
Ticket Operations and Customer Service Manager

SHERRI LEMLEY
Volunteer Manager

KEN SUMMERS
Customer Service Coordinator

TERRI ELBERT
Food, Beverage and Merchandising Manager.

HANNAH BARKHURST
Events Coordinator

ALYSSA PEEL  
Events Coordinator

BETH WASCH
Purchasing Coordinator and Administrative Assistant

DAN HORAK
Mechanic/Capital Projects Coordinator

WILLIAM BARTON
Electrician

DAN PALMENTERA
Locomotive Mechanic

ADAM MATTHEWS
Marketing Coordinator

LAURA CARUSO
Bookkeeper

GEORGE SILLETT
Service Technician

MATTHEW ORR
Environmental Technician

MARK PERRI
DSLE/Road Foreman

BRYANNA CHISOLM

Customer Service & Sales Coordinator